KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677024
nr 1467 7024
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 39, "Hermelins fall, Stora sjöfallet, Lappland". Olja på duk, 47x38, yttermått inklusive ram: 58x49 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 16 maj 2022
kl 19:09:09
10/5 20:16:48
700 kr
16/5 19:04:09
Carl Einar Figge Fredriksson
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson